Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Igor Tetyk zaliczył udany start na turnieju klasyfikacyjnym w Warszawie w kategorii wiekowej do lat 14. Zarówno w singlu jak i w deblu doszedł do finału zajmując ostatecznie drugie miejsca.
Wyniki singiel:
1 runda Dominik Dubaczewski Legia Warszawa- 6/1 6/1
półfinał - Jakub Tomczyk Radość 90 Warszawa - 6/2 6/3
finał - Karol Szczap NST- 4/6 3/6
Wyniki debel: Igor Tetyk , Szymon Szczap
półfinał - Filip Zawartko, Szymon Zawartko- PRO-AM Warszawa 6/4 3/6 10:8
finał - Dominik Dubaczewski , Jakub Tomczyk- 6/3 3/6 8:10

Mikołaj Pasyniuk wygrał grę podwójną na turnieju do lat 12 w Elblągu. W grze pojedynczej nie było już tak dobrze, ponieważ po zwycięstwie w pierwszej rundzie z Dawidem Boczkowskim Matchpoint Żyrardów 6/2 6/2, w ćwierćfinale przegrał z Piotrem Przybylskim GAT Gdańsk 1/6 1/6.
Wyniki debel: Mikołaj Pasyniuk, Bruno Kokot
1 runda - Szymon Kluczyński, Jan Kluczyński obaj Tuan Club Piaseczno - 6/2 6/2
półfinał - Szymon Kontraktowicz, Piotr Czaczkowski obaj Budowlani Olsztyn 3/6 6/3 10:7
finał - Paweł Paliwoda, Piotr Przybylski obaj GAT Gdańsk - 6/2 6/1

Ola Węgrzyn, zawodniczka UKS RP Sport Olsztyn zdobyła srebrny medal na indywidualnych mistrzostwach Polski do lat 12, które odbyły się w Szczecinie.
Ola w grze pojedynczej skończyła swoją przygodę w turnieju w ćwierćfinale, przegrywając z turniejową dwójką, Zuzanną Kubachą (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 2/6 1/6. W grze podwójnej podopieczna trenera Romana Pasyniuka wspólnie z Darią Górską (Olimpia Poznań) dotarły aż do finału, gdzie stoczyły pasjonujący i emocjonujący pojedynek godny finału mistrzostw Polski, przegrywając ostatecznie z parą Zuzanna Kubacha (AT A. Kerber Puszczykowo) , Malwina Rowińska (Legia Warszawa) 5/7 7/6 10:8

Wyniki - gra pojedyńcza:

1 runda - Maja Bajorek (Grzegrzórzecki Kraków) 6/4 6/4
2runda - Jagoda Wróblewska ( Eurotenis Łódż) 6/0 3/6 10:7
ćwierćfinał- Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 2/6 1/6

Wyniki - gra podwójna : Ola Węgrzyn/ Daria Górska:

1 runda - Maja Bajorek (Grzegrzórzecki Kraków) / Justyna Jodłowska (Legia Warszawa) 6/2 4/6 10:6
ćwierćfinał - Angela Kisiel (Flota Gdynia) / Weronika Kluj (SKT Szczecin) 6/0 6/0
półfinał - Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) / Xenia Lipiec (KKT Kędzierzyn Kożle) 6/3 6/7 10:8
finał- Zuzanna Kubacha (AT A. Kerber Puszczykowo) / Malwina Rowińska (Legia Warszawa) 5/7 7/6 8:10.

Cieszy postawa naszej zawodniczki, która swoim występem potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki krajowej - podkreśla trener Roman Pasyniuk. Ola jako jedyna tenisistka z Warmii i Mazur przywiozła medal z mistrzostw. Poprawiła również osiągnięcie starszych koleżanek klubowych Martyny Szynkowskiej i Weroniki Esjmont, które dwa tygodnie wcześniej na mistrzostwach Polski do lat 14 zdobyły brązowy medal.

Trwa kampania HEAD „Szukamy następnego Novaka”, której celem jest odnalezienie talentu tenisowego na miarę Novaka Djokovica.

Główne założenia:

Kampania przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-14 lat

Aby zgłosić swój udział należy:

Spośród wszystkich zgłoszeń rekruci i jurorzy HEAD wybiorą aż 17 zwycięzców (w tym jedno na pewno z Polski), którzy wygrają wyjazd do akademii tenisowej (przelot dla zawodnika i opiekuna pokrywa HEAD) oraz pełny kontrakt HEAD (odzież, obuwie oraz sprzęt)


Kampania trwa do 25 września

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni online na początku października

Szczegółowe informacje na temat kampanii znajdują się na:

http://next-novak.head.com/en/

 

Bardzo dobry występ zanotowała młoda zawodniczka Daria Korkuć, reprezentująca barwy RP Sport Olsztyn, która wygrała turniej do lat 12 rozgrywany na kortach AZS Bydgoszcz.
Daria już od początku sezonu letniego reprezentuje stabilną formę dochodząc do finałów w turniejach do lat 12 w turniejach kategorii 5 - podkreśla trener zawodniczki Roman Pasyniuk, ale należy pamiętać, że sukcesy w turniejach tej rangi są dopiero początkiem trudnej drogi prowadzącej do rywalizacji z czołówką krajową.

Czytaj więcej: Daria Korkuć najlepsza w WTK skrzatek w Bydgoszczy