Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Wreszcie pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym turnieju tenisowym do lat 12 odniosła młoda zawodniczka Szkoły Tenisa RP sport Olsztyn Pola Wygonowska, który odbył się w dniach 15-20.06.2015 w Kołobrzegu.
W turnieju rywalizowali tenisiści z dziewięciu krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Anglii, Włoch, Irlandii i USA. Turniej główny rozlosowany był na 32 zawodniczki. Przyjemniej będzie wspominać, że pierwsze zwycięstwo Pola osiągnęła w Polsce. Ostródzianka przez cały turniej prezentowała bardzo dobrą formę i ani przez chwilę przeciwniczki nie zagroziły jej w osiągnięciu ostatecznego sukcesu.

Pola wraz z tatą Adamem Wygonowskim

Wyniki gra pojedyńcza:
 
1 runda Sofiya Kravets Ukraina- 6/1 6/0
2 runda Laura Isabel Putz Niemcy 6/1 6/2
ćwierćfinał Zuzanna Smejlis Polska 6/0 6/1
półfinał Margarita Tiurina Rosja - 6/2 6/2
finał Michelle Tikhonk;o USA - 6/1 6/2
 
wyniki gra podwójna:

1runda - bye
ćwirćfinał Justyna Jodłowska/ Magdalena Swierczyńska Polska - 6/2 6/0
półfinał Alicja Formella/ Weronika Szałek Polska 7/5 7/6
finał Michelle Tikhonko ( USA) / Margarita Tiurina ( Rosja) 6/4 6/3
 
Pola wystąpiła wspólnie w parze ze swoją koleżanką z Kołobrzegu z Olgą Gołaś.
 
To wielkie szczęście i wyróżnienie móc trenować tak utalentowaną tenisistkę jaką jest Pola - podkreśla trener zawodniczki Roman Pasyniuk. Pola już w tej chwili posiada tak duże umiejętności, że w kalendarzu startów są tylko międzynarodowe turnieje i mistrzostwa Polski.
 
Na szczęście w klubie nie tylko Pola osiąga sukcesy. Tydzień temu bardzo duży sukces odniósł Olaf Pieczkowski, który w Łęczycy w turnieju rangi super seria zajął trzecie miejsce, co jest nie lada wyczynem, ponieważ rzadko się zdarza, żeby 11-latek osiągał ten etap rozgrywek.
Również nieco starsze koleżanki klubowe Weronika Ejsmont i Martyna Szynkowska na turnieju w Toruniu (ranga 3) zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii do lat 14.