Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Pola Wygonowska zawodniczka UKS RP Sport Olsztyn odniosła pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym turnieju tenisowym do lat 14. W turnieju głównym wystąpiły 32 zawodniczki wyłonione z list klasyfikacyjnych oraz z turnieju eliminacyjnego. Nasza reprezentantka, ponieważ zajmuje obecnie 45 pozycję na liście ITF do lat 14, rozstawiona została z numerem 6.
Zawody przebiegały pod znakiem niespodzianek, ponieważ już w pierwszych rundach przegrywały zawodniczki wyżej notowane w międzynarodowych rankingach i tylko Pola potrafiła przeciwstawić się tej tendencji.
Cieszy postawa naszej zawodniczki - dadaje trener klubowy Roman Pasyniuk - ponieważ ubiegły rok nie był najszczęśliwszy ze względów zdrowotnym, a to zwycięstwo ułatwi jej powrót do rywalizacji na najwyższych szczeblach międzynarodowej rywalizacji.

Wyniki :
1 runda Nina Danisowa - Słowacja - 1/6 6/3 6/0
2 runda - Lucija Ciric Bogaric - Chorwacja - 6/1 6/0
ćwierćfinał - Radka Zelnickowa - Słowacja - 6/2 6/3
półfinał - Barbara Palicowa - Czechy - 6/0 6/2
finał - Agata Cerna - Czechy - 6/3 6/1
Pola Wygonowska wystąpiła też w grze podwójnej wspólnie z koleżanką z reprezentacji kraju Karoliną Bartusek.
Niestety nasz debel po pokonaniu w pierwszej rundzie pary ze Słowacji Emma Bolebrukowa / Romana Zelenayowa 6/0 6/3, przegał już w drugiej rundzie z późniejszymi triumfatorkami tujnieju Sara Suchankowa ( Słowacja ) / Anarisa Kiara Toth ( Węgry ) 1/6 6/7.