Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

W Toruniu zakończył się w minioną niedziele (18 grudnia) Tenisowy SUPERMASTERS PZT, w którym wystartowali czołowi zawodnicy krajowego rankingu 12-latków. Ogromną, jakże miłą niespodziankę, sprawił Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn), który wygrał turniej pokonując w finale stuprocentowego faworyta Filipa Pieczonkę (Flota Gdynia) 7:5 1:6 10:8. Filip jest czołowym zawodnikiem w Europie w tej kategorii wiekowej.

Startująca w SUPERMASTERS PZT dziewcząt klubowa koleżanka Olafa - Aleksandra Węgrzyn zajęła V miejsce wśród dziewcząt.

To kolejne sukcesy tenisistów naszego klubu. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Drużynowych Mistrzostwach Polski (U12 i U14) zdobyliśmy złoty i brązowy medal.

Wyniki turnieju:

Kategoria U12 Chłopcy

Grupa A

Filip Pieczonka (Flota Gdynia)- Filip Wrona (MUKS Tenis Katowice) 6;0 6:0

Filip Pieczonka (Flota Gdynia) – Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:0 ret.

Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) – Filip Wrona (MUKS Tenis Katowice) 3:6 6:2 10:3

Kolejność

1 Filip Pieczonka (Flota Gdynia)

2 Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław)

3 Filip Wrona (MUKS Tenis Katowice)

Grupa B

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie) 3:6 3:3

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn) 1:6 3:6

Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn) - Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie) 6:2 6:0

Kolejność

1 Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn)

2 Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie)

3 Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn)

Półfinały

Filip Pieczonka (Flota Gdynia) – Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie) 6:3 6:1

Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn) – Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:2 6:1

o 5 miejsce

Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn) – Filip Wrona (MUKS Tenis Katowice) 6:4 6:2

o 3 miejsce

Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) – Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie) 6:3 ret.

o 1 miejsce

Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn) – Filip Pieczonka (Flota Gdynia) 7:5 1:6 10:8

Kolejność w turnieju:

1 Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn)

2 Filip Pieczonka (Flota Gdynia)

3 Piotr Siekanowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław)

4 Michał Włodarczyk MatchPoint w Komorowie)

5 Gabriel Matuszewski (Budowlani Olsztyn)

6 Filip Wrona (MUKS Tenis Katowice)

 

Kategoria U-12 Dziewczęta

Grupa A

Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) – Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków) 6:1 6:2

Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) – Maria Szymańska (Masters Inowrocław) 6:2 6:2

Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków) – Maria Szymańska (Masters Inowrocław) 6:4 6:4

Kolejność

1 Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

2 Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków)

3 Maria Szymańska (Masters Inowrocław)

Grupa B

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn) – Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) 5:7 2:6

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn) – Anna Szmidt (Olimpia Poznań) 4:6 3:6

Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) – Anna Szmidt (Olimpia Poznań) 4:6 3:6

Kolejność

1 Anna Szmidt (Olimpia Poznań)

2 Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań)

3 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn)

Półfinały

Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) – Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) 6:1 7:6(8)

Anna Szmidt (Olimpia Poznań) – Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków) 6:2 6:0

o 5 miejsce

Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn) – Maria Szymańska (Masters Inowrocław) 7:5 6:1

o 3 miejsce

Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań) – Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków) 1:6 6:4 10:6

o 1 miejsce

Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo) – Anna Szmidt (Olimpia Poznań) 6:3 6:2

Kolejność w turnieju:

1 Zuzanna Kubacha (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

2 Anna Szmidt (Olimpia Poznań)

3 Zuzanna Jeschke (Olimpia Poznań)

4 Magdalena Świerczyńska (Winner Kraków)

5 Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn)

6 Maria Szymańska (Masters Inowrocław)