Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Ogromny sukces odniosły zawodniczki klubu tenisowego UKS RP Sport Olsztyn, zdobywając złoty medal w drużynowych mistrzostwach Polski młodziczek, które odbyły się w Bytomiu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Pola Wygonowska, Martyna Szynkowska, kapitan Roman Pasyniuk.

Wyniki:

ćwierćfinał - KKS Olsza Kraków 3:0,
półfinał - AT Angelique Kerber Puszczykowo 3:0
finał - Adwantage Bielsko-Biała 2:1

W turnieju wystartowało 8 najlepszych drużyn w kraju.
Młode olsztynianki nie były faworytem tych mistrzostw, ponieważ były rozstawione z trzecim numerem, podreśla trener drużyny, Roman Pasyniuk. Szczególnie finał turnieju był bardzo wyrównany, trzymając w napięciu do samego końca. Pierwszą partię (grę podwójną) wygrały zawodniczki z Bielska-Białej 5/7, 6/2 , 10: 6.
W drugiej grze do remisu doprowadziła szybko Pola Wygonowska wygrywając z faworyzowaną Laurą Dull 6/1 6/3.
W decydującym meczu o złocie Martyna Szynkowska pokonała aktualną wice mistrzynię kraju Alicję Niedżwieńską 4/6 7/6 7/6.
W mistrzostwach startowały jeszcze dwie drużyny UKS RP Sport. Dziewczyny do lat 12 zdobyły brązowy medal, startując w składzie: Ola Węgrzyn, Amelia Ciesielczyk, Daria Korkuć, Ola Persson, kapitan Paweł Szewczak, natomiast chłopcy do lat 14 w składzie: Igor Tetyk, Olaf Pieczkowski zajęli ósme miejsce.