Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Fantastyczny start zanotowali zawodnicy naszego klubu UKS RP Sport Amelka Ciesielczyk i Mikołaj Pasyniuk w XIII Mistrzostwach Polski 2016 do lat 10, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Amelka zdobyła podwójną złotą koronę, natomiast Mikołaj brąz w deblu i ćwierćfinał w singlu. W zawodach wystartowało 35 dziewczynek i 55 chłopców.
Cieszy postawa naszych wychowanków - podkreśla trener zawodników - Roman Pasyniuk, ponieważ osiągane wyniki dodatkowo motywują do dalszej pracy na treningach, a także pozwalają nabierać pewności w rywalizacji turniejowej.
Poziom młodych tenisistów w mistrzostwach stał na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje Marcin Andrzejczak, który wygrał cały turniej wśród chłopców i posiada w tej chwili chyba największe umiejętności tenisowe. Jest też spora grupa zawodników i zawodniczek, która niewiele mu ustępuje.
Na pewno w ścisłej czołówce są nasi reprezentanci, a szczególnie Amelka, która niespodziewanie pokonała wszystkie rywalki. Chociaż już w drugiej rundzie mogła odpaść z turnieju, ponieważ przegrywała 1/4, 0/2, ale na szczęście pokonała swoje słabości i już od tego momentu gromiła kolejne rywalki aż do finału.
Z kolei Mikołaj zajmując miejsca 5-8 w singlu i 3 w deblu (wspólnie z partnerem mieli 4 meczbole w półfinale) pokazał, że w przyszłości może stanowić zagrożenie dla najlepszych, ponieważ w tej chwili posiada jeszcze małe doświadczenie turniejowe, które w dalszej perspektywie mamy zamiar zwiększać.

Wyniki GS10 Wyniki GD10 Wyniki BD10