Szkoła Tenisa RP Sport Bartąg | tenis | korty | szkółka

Miło nam poinformować, że RP SPORT Bartąg został złotym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 14! Mistrzostwa odbyły się w Poznania w dniach od 14 do 16 września 2018 roku.

Złota drużyna RP Sport Bartąg wystąpiła w składzie:

  • Olaf Pieczkowski,
  • Patryk Stankiewicz,
  • Gabriel Matuszewski,
  • Jakub Bojarski
  • Janek Korczyc.

Mikołaj Pasyniuk
Mikołaj Pasyniuk

Mikołaj Pasyniuk zajął drugie miejsce w mocno obsadzonym turnieju tenisowym WTK- 5 U12 rozgrywanym na kortach klubu NET Warszawa. Zawodnik UKS RP Sport Olsztyn, jeszcze niespełna jedenastolatek, dzielnie walczył przechodząc kolejne rundy i dopiero w finale znalazł przeciwnika, który go pokonał.
W grze podwójnej wspólnie z Janem Nowickim - Legia Warszawa - zajęli trzecie miejsce przegrywając w półfinale ze zwycięzcami turnieju Wiktor Sasko/ Jan Kluczyński - 4/6 4/6.

Wyniki:
1 runda - Jakub Dołaszyński- ST Tie break Warszawa - 6/1 6/0
2 runda - Maciej Zarębski - MKT Warszawa - 6/2 6/1
ćwierćfinał - Jan Nowacki - Legia Warszawa- 6/2 7/6
półfinał- Jan Kluczyński- Matchpoint Warszawa- 6/1 6/2
finał - Wiktor Saska - KT Break Warszawa 1/6 4/6.

Pola Wygonowska - RP Sport Olsztyn
Pola Wygonowska - RP Sport Olsztyn

Pola Wygonowska zawodniczka UKS RP Sport Olsztyn odniosła pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym turnieju tenisowym do lat 14. W turnieju głównym wystąpiły 32 zawodniczki wyłonione z list klasyfikacyjnych oraz z turnieju eliminacyjnego. Nasza reprezentantka, ponieważ zajmuje obecnie 45 pozycję na liście ITF do lat 14, rozstawiona została z numerem 6.
Zawody przebiegały pod znakiem niespodzianek, ponieważ już w pierwszych rundach przegrywały zawodniczki wyżej notowane w międzynarodowych rankingach i tylko Pola potrafiła przeciwstawić się tej tendencji.
Cieszy postawa naszej zawodniczki - dadaje trener klubowy Roman Pasyniuk - ponieważ ubiegły rok nie był najszczęśliwszy ze względów zdrowotnym, a to zwycięstwo ułatwi jej powrót do rywalizacji na najwyższych szczeblach międzynarodowej rywalizacji.

Czytaj więcej: Pola Wygonowska zwycięża w Slowan Open U14 w Bratysławie

W Toruniu zakończył się w minioną niedziele (18 grudnia) Tenisowy SUPERMASTERS PZT, w którym wystartowali czołowi zawodnicy krajowego rankingu 12-latków. Ogromną, jakże miłą niespodziankę, sprawił Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Olsztyn), który wygrał turniej pokonując w finale stuprocentowego faworyta Filipa Pieczonkę (Flota Gdynia) 7:5 1:6 10:8. Filip jest czołowym zawodnikiem w Europie w tej kategorii wiekowej.

Startująca w SUPERMASTERS PZT dziewcząt klubowa koleżanka Olafa - Aleksandra Węgrzyn zajęła V miejsce wśród dziewcząt.

To kolejne sukcesy tenisistów naszego klubu. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Drużynowych Mistrzostwach Polski (U12 i U14) zdobyliśmy złoty i brązowy medal.

Czytaj więcej: Olaf najlepszy w SUPERMASTERS 2016 PZT (U-12)